Yeni Arkadaşlıkların İşlendiği Renkli Kanaviçe Atölyesi

Bu ay gerçekleştirdiğimiz sosyal uyum atölyelerimizden biri Kanaviçe Atölyesi oldu. Yerel ve göçmen kadınların katılımıyla dört hafta süren atölye, büyük bir ilgiyle karşılandı.

Kanaviçe Atölyesi’nde, unutulmaya yüz tutmuş motifler ve desenlerin kumaşlara işlendiği hobi saatleri düzenlendi. Farklı kültürlerin bir araya geldiği bu etkinlikte, katılımcılar arasında çeşitli sohbetler gerçekleşti, iki kültüre ait yemekler yenildi ve yeni arkadaşlıklar kuruldu.

Katılımcılar atölye hakkında olumlu geri bildirimlerde bulundular. Katılımcılarımızdan biri : “Kanaviçe yaparken ruhsal olarak bir şeyler üretmek, psikolojik olarak rahatlama hissi veriyor. Bu öğrendiklerimi çevreme göstererek onları teşvik edebilirim.” Diğer katılımcılar da atölyenin eğlenceli ve eğitici olduğunu belirtirken, sosyal uyum sağlamak için uygun bir etkinlik olduğunu ve güzel bir grup çalışması olduğunu vurguladılar.

Sosyal Uyum Birimi olarak, farklı kültürlerin bir araya gelerek etkileşimde bulunduğu, öğrenmenin ve sosyal bağların geliştiği etkinlikleri desteklemeye devam edeceğiz. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

Güncel atölyelerimize katılmak için Tıklayınız.