KARİYER MERKEZİ

KARİYER MERKEZİ

İstihdama Yönelik Danışmanlık Hizmetleri

UNHCR ve Sultanbeyli Belediyesi Mülteciler Derneği ortaklığında yürütülecek olan Kariyer Merkezi kapsamında hizmet vermekte olan Kariyer Merkezi Birimi İş ve Meslek Danışmanlığı, Beceri geliştirme eğitimleri ve atölyeler düzenleyerek Danışanların istihdama yönlendirilmesi ve kendilerini geliştirmeleri için yeni fırsat olanakları sunmayı hedeflemektedir. İş ve Meslek Danışmanlığı hizmeti kapsamında İşgücü ihtiyacı olan işletmeler ile iş arayan kişiler bir araya getirerek hem işletmelerin ihtiyacı olan işgücünü karşılamak hem de iş arayan kişilerin istihdamına katkı sağlamaktadır.

İŞ VE MESLEK DANIŞMANLIĞI

Kariyer Merkezi projesi kapsamında Türkiyeli ve Mülteci bireylere 5 farklı alanda danışmanlık hizmet sağlayacaktır.  Bu alanlar;

CV Hazırlama, İş Arama Teknikleri
Mülakat Desteği
Çalışan Hakları ve İş Hukuku
Türkiye’de Çalışma Hayatı
Meslek Danışmanlığı

Danışmanlık hizmetinin yanında kişilere beceri geliştirme eğitimleri ve mesleki atölye eğitimleri de sunulacaktır. Bu eğitimler kişilerin becerilerini geliştirmeyi ve çalışma hayatı öncesinde kişilerin sosyal ve mesleki becerilerini arttırmayı hedeflemektedir. 

 

Atölye Eğitimleri süreç içerisinde kesinleşecek ve kişileri mesleki eğitim noktasında destekleyecektir. 

Kişilerin istihdama katılımlarının desteklenmesine ek olarak onlara sosyal ortamlar sunularak toplumla entegrasyonlarının sağlanması, kendilerine hedefler edinmeleri, kişilikleri ve ihtiyaçları doğrultusunda yaşamlarını devam ettirebilmelerini sağlamak projenin önemli bir diğer amacıdır.

Bu bağlamda kişiler bütüncül bir bakış açısıyla analiz edilecek ve gerekli durumlarda Dernek içerisinde farklı alanlarda desteklenmeleri sağlanacaktır.

İSTİHDAM

İstihdam ve Mesleki Eğitimler

İstihdam Hizmetleri

Biriminin amacı kişilerin aldıkları danışmanlık ve eğitimler  sayesinde istihdama hazır hale getirilmesi, İşgücü ihtiyacı olan işletmeler ile iş arayan vatandaşları bir araya getirerek hem işletmelerin ihtiyacı olan işgücünü karşılamak hem de iş arayan vatandaşların istihdamına katkı sağlamak.                

İstihdam masası olarak ilçemiz Sultanbeyli ve İstanbul’un diğer ilçelerinde iş ihtiyacı olan, iş arayan ve iş yaşamı hakkında tüm konularda vatandaşlara  danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.

Temel İlkelerimiz

İş ve Meslek Danışmanlığı biriminde verilen hizmetler ücretsizdir. Bu birime özel olarak mesai saatleri içerisinde 0 553 858 39 62 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

İş Arayanların Kendi Yetkinliklerinin Farkına Vararak Doğru İşe Yönlenmesini Sağlamak
Firmaların İhtiyaçlarına Uygun Doğru Elemanı Bulmalarını Sağlamak
İşsizliği Azaltmak
İstismarcıların Önüne Geçmek

2020 YILI İSTATİSTİKLERİ

Kariyer Merkezi Ağustos-Aralık dönemi faaliyetlerine ilişkin veriler.

0
Danışmanlık alan kişi
0
işe yönlendirilenler
0
İşe Başlayanlar

Cinsiyet Dağılımı:

ERKEK

1728

68.5%

KADIN

794

31.5%

Yaş Aralıkları:

18-29

47.5%

30-44

38.4%

45+

14.1%