Kadın Dayanışma Merkezimizden Aşure Tatlısı İkramı

Kadın Dayanışma Merkezimizdeki Yemek Atölyesine katılan Türk ve Suriyeli kadınlar bereket, paylaşma ve birliğin simgesi olan aşure tatlısını yaparak tüm çalışanlarımıza ikram etti. Hicri yılbaşı ve Muharrem ayı kutlu olsun.

Mülteciler Derneği Kadın Dayanışma Merkezinde yemek atölyesine katılan Türk ve Suriyeli kadınlar, Hicri Yılbaşı olan Muharrem ayına özel bir etkinlik düzenledi. Muharrem ayının 10. günü olan Aşure gününde atölyede hep birlikte aşure tatlısı hazırlayan kadınlar yaptıkları tatlıları Mülteciler Derneği çalışanlarına dağıttı.

Kadın Dayanışma Merkezi Hakkında
Mülteciler Derneği bünyesinde kurulan Kadın Dayanışma Merkezi, eşi tarafından her türlü şiddete maruz kalmış, boşanma ve ya ölüm sebebi ile çocukları ile yalnız kalıp barınma imkanı bulmamış, aile içinde istismara maruz kalmış kadınlara varsa çocuklarına barınma imkanı sağlamaktadır. Kadın ve çocuklarına güvende hissedecekleri bir alan sağlamanın yanı sıra süreç içerisinde kadınların hayata katılımlarını sağlayacak önlem ve çözümler üretmektedir. Konuk Evi içindeki çocukların eğitimlerine devam etmelerini özellikle desteklemektedir.

Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ