KADIN KONUK EVİ

KADIN KONUK EVİ

Barınma, mesleki atölyeler ve eğitim…

Mülteciler Derneği bünyesinde kurulan Kadın Konuk Evi, eşi tarafından her türlü şiddete maruz kalmış, boşanma ve ya ölüm sebebi ile çocukları ile yalnız kalıp barınma imkanı bulmamış, aile içinde istismara maruz kalmış kadınlara varsa çocuklarına barınma imkanı sağlamaktadır. Kadın ve çocuklarına güvende hissedecekleri bir alan sağlamanın yanı sıra süreç içerisinde kadınların hayata katılımlarını sağlayacak önlem ve çözümler üretmektedir. Konuk Evi içindeki çocukların eğitimlerine devam etmelerini özellikle desteklemektedir.

Konuk evine başvuru yapan kadınlar, konuk evi koordinatörü, psikolog, sosyolog ve koruma uzmanından oluşan kurul tarafından sosyal ve psikolojik incelemesi yapıldıktan sonra kurul tarafından gelecek karara bağlı olarak kabulü sağlanmaktadır.

Konuk evine kabulü sağlanan kadın ve çocuklarının ihtiyaca göre göre psiko-sosyal destek almakta ve kadınlar yetenek ve becerilerine göre mesleki eğitimlere, hobi kurslarına yönlendirilerek hayata tekrar kazanımları sağlanmaktadır.

2020 YILI İSTATİSTİKLER

Kadın konuk evi istatistikleri

0
Yetişkin
0
Çocuk

KADIN KONUK EVİ EKİBİ

Perihan Şentürk
Kadın Konuk Evi Sorumlusu

Sakarya Üniversitesi
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisans Mezunu

Havva AlFakih
Tercüman