KADIN DAYANIŞMA MERKEZİ

Mülteciler Derneği bünyesinde kurulan Kadın Dayanışma Merkezi, eşi tarafından her türlü şiddete maruz kalmış, boşanma ve ya ölüm sebebi ile çocukları ile yalnız kalıp barınma imkanı bulmamış, aile içinde istismara maruz kalmış kadınlara varsa çocuklarına barınma imkanı sağlamaktadır. Kadın ve çocuklarına güvende hissedecekleri bir alan sağlamanın yanı sıra süreç içerisinde kadınların hayata katılımlarını sağlayacak önlem ve çözümler üretmektedir. Kadın Dayanışma Merkezi, içindeki çocukların eğitimlerine devam etmelerini özellikle desteklemektedir.

Dayanışma Merkezine başvuru yapan kadınlar psikolog, sosyolog ve koruma uzmanından oluşan kurul tarafından sosyal ve psikolojik incelemesi yapıldıktan sonra kurul tarafından gelecek karara bağlı olarak kabulü sağlanmaktadır.

Dayanışma Merkezine kabulü sağlanan kadın ve çocuklarının ihtiyaca göre göre psiko-sosyal destek almakta ve kadınlar yetenek ve becerilerine göre mesleki eğitimlere, hobi kurslarına yönlendirilerek hayata tekrar kazanımları sağlanmaktadır.