Felç Geçiren Feras’ı Akülü Sandalye ile Destekledik

Feras Kenço, yaklaşık 4 yıl önce Halep’teki iş yerinde çalıştığı sırada yaşanan hava saldırısı sonucu yaralandı. Etrafa saçılan şarapnel parçalarından biri omurgasına isabet etti ve 2 ayağı birden felç olup yürüyemez duruma geldi. Feras Kenço’ya iş bulabilmesi ve günlük hayatında daha az desteğe ihtiyaç duyması için tekerlekli sandalye hediye ettik.

BPRM’in desteği ve Relief International’in partnerliginde faaliyetler gerçekleştirdiğimiz Mülteciler Derneği Rehabilitasyon Merkezimize gelmeye başlayalı tam 1 yıl oldu. Bu süre içerisinde fizyoterapistlerimiz eşliğinde yapılan yoğun fizik tedavi seansları sonucu yavaş da olsa bir gelişme kaydetti. Umarız Feras bir gün tekrar eski sağlığına kavuşabilir.

Rehabilitasyon Merkezimiz Hakkında:
Rehabilitasyon merkezimiz sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı olan gruplara ücretsiz fiziksel sağlık hizmetleri sunmaktadır. Tüm finansmanı BPRM tarafından karşılanan rehabilitasyon projemiz, Türk sağlık sistemini rahatlatmayı ve sığınmacılar için bu hizmetleri daha erişilebilir kılmayı amaçlamaktadır. Rehabilitasyon merkezimizde 3’ü Arapça bilen 6 fizyoterapist, 4 sosyal çalışmacı, 1 fizik tedavi hekimi ve 1 ortopedist bulunmaktadır. Erkek, kadın ve çocuk hastalara ayrı ayrı hizmet verilebilen merkezimizde engelliler için her türlü ihtiyaç göz önünde bulundurulmuştur. Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ

*Koronavirüs nedeniyle ara verdiğimiz yüz yüze fizik tedavi seanslarına, danışanlarımızın iyileşme süreçlerinin uzamaması için online olarak devam etmekteyiz.