Necva: Hayatla Yüzleşin, Pes Etmeyin ve Teslim Olmayın

Suriye’nin Deyrizor şehrinde bir lise öğrencisi olan Necva, evlerinin önünde otururken köylerine gelen rejim askerlerinin saldırısına uğradı. Saldırı sonucu omurgası kırıldı, böbreklerinden birini kaybetti ve felç geçirdi. Bir anda yürüyemez duruma gelen Necva’nın tedavisini sürdüren doktor hava saldırısında hayatını kaybedince iyileşme umutları da tükenme noktasına geldi.

Necva tedavi olmak için çevre kasabalara ve şehirlere gitmeyi denedi. Fakat savaş ortamının getirdiği imkansızlıklar peşini bırakmadı. Bir süre sonra köyün kontrolünü ele geçiren DAEŞ militanları, Necva için bulunan yeni doktorun erkek olmasını gerekçe göstererek tedaviye engel oldu. Tedavi için köyden göç etmek durumunda kalan Necva’nın Türk askerlerinin yardımıyla devam eden hayat mücadelesini izleyelim:

Necva BPRM tarafından fonlanan ve Relief International partnerliğinde yürüttüğümüz Fiziksel Rehabilitasyon projemiz kapsamında fizik tedavi seanslarına devam etmekte. Arkadaşı Ankara’dan dönene kadar Kahane Foundaditon tarafından finanse edilen Kadın Dayanışma Merkezimizde barınacaktır.

Bize destek olmak için bu videoyu paylaşabilir, sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir ve Bağış sayfasından nakit desteği sağlayabilirsiniz.