FİZİK TEDAVİ BİRİMİ

Fizik Tedavi Birimi, doğuştan ya da savaş nedeniyle fiziksel engeli bulunan mültecilere ve sığınmacılara dil, din, mezhep, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Projenin temel amacı sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı olan gruplara fiziksel sağlık hizmetleri sağlayarak Türk sağlık sistemini rahatlatmak ve bu hizmetleri mülteciler ve sığınmacılar için daha erişilebilir kılmaktır. Rehabilitasyon merkezimizde 6 fizyoterapist, 4 sosyal çalışmacı, 1 fizik tedavi hekimi ve 1 ortopedist bulunmaktadır. Erkek, kadın ve çocuk hastalara ayrı ayrı hizmet verilebilen merkezde engelliler için her türlü ihtiyaç göz önünde bulundurulmaktadır.

KAPSAMLI REHABİLİTASYON HİZMETİ

Rehabilitasyon merkezindeki danışanlar fizik tedavi servisinden ve psiko-sosyal destek hizmetlerinden aynı anda yararlanırlar. Böylece danışanlarda fiziksel ve ruhsal toparlanmanın aynı anda gerçekleşmesi sağlanır.

Kapsamlı rehabilitasyon hizmeti hem merkezimizde hem de sahada verilebilmektedir.

EK HİZMETLER

Yardımcı cihaz desteği ve bilgilendirici eğitim seminerleri.

YARDIMCI CİHAZ DESTEĞİ

Engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla fizyoterapistler tarafından uygun görülen kişilere yardımcı cihaz (tekerlekli sandalye, kanedyen, tripod, tuvalet sandalyesi, v.b) sağlanmaktadır. Yardımcı cihaz desteğinin yanı sıra sınırlı sayıda protez ve ortez cihazlar da ihtiyaç sahibi danışanlara sağlanmaktadır.

BİLGİLENDİRME SEMİNERLERİ

Projenin bir diğer ayağı da hedef kitleyi ve toplumu bilinçlendimeye eğilmektedir. Bu kapsamda fizik tedavi ve ruhsal sağlık alanlarında çeşitli halka açık seminerler gerçekleştirilir. Temel rehabilitasyon konularının yanı sıra sağlık alanında görülen güncel gelişmeler ile bağlantılı seminerler de düzenlenmektedir. 

GALERİ

Adres

Turgut Reis Mah. Fatih Bulvarı, No: 306 P.K. 34930, Sultanbeyli/İstanbul

Çağrı Merkezi

0 216 784 51 05

Çalışma Saatleri

Hafta içi her gün 08:45 - 17:30

Adres

Ihlamurkuyu Mah. Çanakkale Cad. Alpsoy Sok. No: 7/1 Ümraniye/İstanbul

Çağrı Merkezi

0 501 343 27 42

Çalışma Saatleri

Hafta içi her gün 08:45 - 17:30