Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  Welthungerhilfe Logo   Sequa Logo   BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Kızılay KartAvrupa Birliğinin Türkiye’deki mülteci kampları dışında yaşayan Suriyelilere verilmesi amacıyla 348 milyon Euro kaynak sağladığı “Sosyal Uyum Yardımı (SUY)” başvuruları Ümraniye’deki Kızılay Hizmet Merkezinden yapılmaktadır. SUY için başvuru yapan bir Suriyeli, yapılacak inceleme sonrası yardım almaya hak kazanırsa kendisine bir Kızılay Kart verilmektedir. Aylık 120 lira olarak verilen destek, Kızılay Kart aracılığı ile ihtiyaç sahibi kişilere aktarılmaktadır.

Yabancılara Yönelik Sosyal Uyum Yardımı Programından yararlanabilmek için mülteci kampları dışında yaşıyor olmanız gerekmektedir. Program sonunda 1 milyon kişinin bu destekten faydalanması amaçlanmıştır. Ödemelerin kredi kartı özelliğindeki Kızılay Kart üzerinden yapılması bu kişilerin istedikleri ihtiyaçlarını kartları ile karşılamalarına imkan tanımaktadır. Yardımlar 2017 yılının sonuna kadar devam edecektir. 19 Temmuz 2017 tarihi itibarıyla Sultanbeyli sınırları içerisinde 1.264 aile (8.232 kişi) SUY’dan faydalanıyor. Bu ailelere aylık toplam 987.480 TL ödeme yapılıyor.

Sosyal Uyum Yardımı Başvuru Adresi:
Kızılay Hizmet Merkezi
Çakmak Mah. Abant Sk. No:3 Ümraniye İstanbul

Sultanbeyli’den ulaşım için 131 veya 131C numaralı otobüsler kullanılabilir. Çakmak Köprüsü isimli durakta inmeniz gerekmektedir.

 
 
 
golge