Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Seramik atölyesiUluslararası Göç Örgütü (IOM) ve Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı Öğrenme Tasarımları ortaklığı ile Suriyeli Kadınlara Yönelik Seramik Atölyesi kuruldu. Mülteciler Toplum Merkezindeki atölyede bir araya gelen 15 Suriyeli kadın uzman eğitmenler eşliğinde önce seramik hamuru yaptı daha sonra bu hamuru kullanarak çömlek yapımı gerçekleştirdi. İlerleyen haftalarda yapılan bu çömlekler boyanacak.

Seramik Atölyesi eğitmenleri de gerçekleştirilen bu etkinlikle benzersiz bir deneyim yaşadıklarını ifade ettiler. Birçok kadının daha önce kil ve seramik malzemeye tanık olmadığı ifade eden eğitmenler kurs öncesinde hanımların oldukça heyecanlı olduğunu belirttiler.

Seramik atölyesi katılımcıların psikososyal gelişimini sağlamakla birlikte onlara güven, iş birliği ve kendini keşfetme özellikleri kazandırmaktadır.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge