Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Sultanbeyli Belediyespor MaçıSultanbeyli Belediyespor ile Bergamaspor arasında gerçekleşen futbol müsabakasına Mülteciler Derneği sosyal hizmet biriminden destek alan 12 çocuğun seyirci olarak katılımı sağlanmıştır. Servisle alınan çocuklarla yol boyunca “futbolu sevip sevmedikleri”, “daha önce profesyonel bir maç izleyip izlemedikleri”, “neler hissettikleri” gibi konular üzerinden sohbet edilmiştir.

Welthungerhilfe’nin desteği ile gerçekleştirilen etkinlikte çocukların hepsinin ilk defa canlı olarak izledikleri maçta oldukça ilgili olduğu gözlemlenmiştir. Futbol maçı esnasında ise “futbolun kuralları, hakemin görevleri” gibi bilgiler de çocuklara eğlenceli bir şekilde aktarılmıştır. Dernek gönüllülerinin de dahil olduğu etkinlik, çocukların Türkçe pratik yapmaları ve iki topluluğun uyum sağlaması bakımından katkı sunmuştur.

Sakarya Üniversitesi Spor Akademisi öğrencisi Mustafa Gökçe’nin proje ödevi kapsamında gerçekleştirilen etkinlik, benzer spor müsabakalarına katılım sağlanarak ilerleyen zamanda süreklilik gösterecektir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge