Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Türk ve Suriyeli Anaokulu ÖğrencileriWelthungerhilfe’nin desteğiyle “23 Nisan Haftası” etkinlikleri kapsamında Mülteciler Anaokulunda, Sultanbeyli Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerinin de katılımıyla oyunlar ve ufak yarışmalar düzenlenmiştir. Mülteciler Anaokulu’nda eğitim gören Suriyeli çocuklar öncelikle Türk arkadaşlarına hazırladıkları koro ve danslı gösterilerini sunmuş sonrasında ise tüm çocukların dahil olduğu balon patlatma oyunu ve serbest kareografili danslar yapılmıştır.

Çocukların eğlenmelerini ve oyunlarla kaynaşmalarını sağlayan etkinlikte veliler de katılım göstermişlerdir. İki farklı milletten olan çocukların birlikteliği, oyunun kaynaştırıcı etkisinden faydalanılarak arttırılmaya çalışılmıştır. Dernek gönüllüleri de çocukların ortak zaman geçirmeleri konusunda destek olurken, etkinlik sonunda hazırlanan hediyelerle sevinen çocuklar mutlu bir gün geçirmişlerdir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge