Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Mülteciler Derneği Rehabilitasyon Merkezi

Hamza, Kelavendi ailesinin 5 çocuğundan en küçüğü. Doğuştan Serebral palsi hastası olup her iki ayağında da tendon kısalığı bulunmaktaydı. Bu sebeple desteksiz yürüme ve oturma bulunmamaktaydı. Merkezimize tekerlekli sandalye ile gelen Hamza, Fizyoterapist Muhammed ALHAMWI tarafından yapılan değerlendirme sonucu fizik tedaviye uygun görülmüştü.

Fizik Tedavi Programı
Kendisine uygulanan ev egzersizlerinin de içinde olduğu programla Hamza yoğun bir programa başlatılmıştı. Süreç içinde tendon uzatma ameliyatı geçiren Hamza, bir aylık bir aradan sonra tekrar fizik tedaviye gelmeye başlamış, ameliyattan sonra desteksiz yürüme ve oturma çalışmaları hızlandırılmış ve bu süreç ev egzersizleri ile desteklenmişti. Hızlı bir şekilde gelişme gösteren Hamza, şu an desteksiz bir şekilde oturabiliyor, tek başına yürüyebiliyor, Top oynuyor ve seanslardan önce ayağı açılmadığı için merdiven dahi çıkamazken şu an merdiven inip çıkabiliyor.

Hamza, şu an son seanslarına gelmekte ve okula başlayacak olmanın heyecanını yaşamaktadır.

Fon Amerika Birleşik Devletleri Hükumeti tarafından sağlanmaktadır
BPRM Relief Logo
 
 

Paylaş:
 
 
 
golge