Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Fizik Tedaviİstanbul Sultanbeyli’de bulunan Mülteciler Derneği Toplum Merkezi çatısı altında hizmet veren ve merkezimizin 2. Katında yer alan Mülteciler Fiziksel Rehabilitasyon ve Psikolojik Destek Merkezinde doğuştan fiziksel engeli bulunan veya savaş nedeniyle sonradan fiziksel engele sahip olan ve savaş, yerinden edilme, sosyal dışlanma gibi sorunlar yüzünden psiko-sosyal desteğe ihtiyacı olan tüm mülteciler ve sığınmacılar ve ailelerine dil, din, mezhep, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin ücretsiz olarak hizmet verilmektedir.

Yardımcı Cihaz Desteği
Mülteciler Rehabilitasyon ve Psikolojik Destek Merkezi’mizde 6 fizyoterapist, 4 sosyal çalışmacı, 3 psikolog, 2 klinik psikolog, 2 psikiyatr (1 Suriyeli ve 1 Türkiyeli) ve 1 ortopedist bulunmaktadır. Erkek, kadın ve çocuk hastalara ayrı ayrı hizmet verilebilen merkezde engelliler için her türlü ihtiyaç göz önünde bulundurulmaktadır. Engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla fizyoterapistler tarafından uygun görülen kişilere yardımcı cihaz (tekerlekli sandalye, kanedyen, tripod, tuvalet sandalyesi, v.b) sağlanmaktadır. Fiziksel Rehabilitasyon Biriminde alanında uzman fizyoterapistler tarafından hizmet verilmektedir. Hizmetler merkezimizde verilebildiği gibi çeşitli sebeplerden dolayı merkezimize ulaşma imkanı olmayan kişilere de evde tedavi imkanı sunulmaktadır.

Psikiyatrik Tedavi Hizmeti
Mülteciler Derneği bünyesinde çalışmalarına devam eden Psikolojik Destek Merkezi üç psikolog, iki klinik psikolog ve bir Türkiyeli, bir Suriyeli psikiyatristten oluşmaktadır. Merkez’de bireysel seansların yanı sıra grup seansları da yapılmaktadır. Psikiyatrist ile görüşmeye merkezimize gelen hastalar doktorumuz tarafından değerlendirilir. Durumunu hafif gördüğü vakaları psikolojik danışmanlık için psikologlarımıza, daha ağır vakaları ise düzenli terapi hizmeti alabilmeleri için klinik psikologlara yönlendirir. İlaç tedavisi gereken hastalarla ise kendisi bizzat tedavi sürecini başlatır. Koyduğu tanıya göre önceden belirlediği ilaçlardan birini danışan için reçetelendirilir.

Çalışma Saatleri: Hafta içi her gün 09:00- 18:00

Fon Amerika Birleşik Devletleri Hükumeti tarafından sağlanmaktadır
BPRM Relief Logo

 
 
 
gölge