Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

20 Haziran Dünya Mülteci Günü20 Haziran Dünya Mülteci Günü dolayısıyla Mülteciler Derneği olarak Sultanbeyli Belediyesi ve Welthungerhilfe desteği ile Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde etkinlik düzenlendik. Sultanbeyli Belediyesi Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda derneğimizin başkanı Zafer Söğütçü’nün açılış konuşmasıyla başlayan program Mülteciler Anaokulu öğrencilerinin şarkı ve dans gösterileri ile sona erdi.

Müzik Kursu Öğrencileri Gitar Çaldı
Programa konuşmacı olarak katılan Mülteci Hakları Merkezinden Nur Özkut, Geçiçi Koruma Altındaki Suriyelilerin Haklara Erişimi hakkında bir konuşma gerçekleştirdi. United Work’ten Şeyda Bodur ise Geçici Koruma Sağlanan Yabancılar İçin Temel İş Hukuku hakkında bilgi verdi. Çok sayıda izleyicinin katıldığı etkinlikte Mülteciler Derneği Müzik Kursu öğrencileri de gitar çalıp şarkılar söyledi.

Mülteciler Anaokulu Sahnede
2017 yılının başında açılan Mülteciler Anaokuluna giden çocukların sahneye çıkması ile birlikte salon iyice renklendi. Birbirinden eğlenceli şarkıları hep birlikte seslendiren çocuklar hep birlikte dans etti. 20 Haziran Mülteciler Günü etkinliği saat 16:00’ya kadar devam eden atölyelerle birlikte sona erdi.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge