Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Uçurtma Şenliği ÇocuklarWelthungerhilfe’nin desteği ile Türk ve Suriyeli çocukların eğitim gördüğü iki kardeş okulu Uçurtma Etkinliğinde bir araya getirdik. Yıldırım Beyazıt ve Zübeyde Hanım İlkokulları’nda 30’ar çocukla Uçurtma Atölyesi gerçekleştirmiş ve gönüllü eğitmenlerimizin desteği ile kendi uçurtmalarımızı yaparak uçurmaya hazırlanmıştık.

Etkinlikte bir araya gelen çocukları Türk ve Suriyeli olacak şekilde ekip arkadaşları yaparak kaynaşmaları sağlanmıştır. İkili gruplar halinde ortak bir amaçla hareket eden çocukların kısa bir zaman sonra uyum sağladıkları ve birlikte keyifli zaman geçirdikleri gözlemlenmiştir. Yemek yeme saatinde sahada yuvarlak oturma düzeni oluşturularak herkesin birbirini görebilmesi ve iletişimin kolaylaştırılması amaçlanmıştır. Alanda uçurtmalarını uçurtan çocuklar, günün ilerleyen saatlerinde farklı oyunları birbirlerine öğreterek birlikte hoş vakit geçirmişlerdir. Etkinlik sonrasında öğrenciler servisle okullarına bırakılmıştır.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge