Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Ümraniye Yukarı Dudullu 75. Yıl Ortaokulu öğrencileriÜmraniye Yukarı Dudullu 75. Yıl Ortaokulu ile gerçekleştirdiğimiz ortak çalışma ile Suriyeli çocuklara oyuncak dağıtımı gerçekleştirildi. Mülteciler Toplum Merkezimizi ziyaret eden Ümraniye Yukarı Dudullu 75. Yıl Ortaokulu öğrencileri yanlarında getirdikleri oyuncakları Suriyeli öğrencilere hediye ettiler.

Suriyeli Çocuklar Çok Sevindi
Türk ve Suriyeli çocukların birbirleri ile kaynaşması ve arkadaş olmaları amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Yukarı Dudullu 75. Yıl Ortaokulundan bir grup öğrenci, Mülteciler Eğitim Merkezinde eğitim gören Suriyeli arkadaşlarına hediye etmek için oyuncak aldılar. 50’ye yakın Suriyeli öğrenciye kendi elleri ile oyuncaklarını hediye eden Türk öğrenciler, uzun zamandır oyuncak görmemiş olan Suriyeli çocukların sevincine ortak oldular. Suriyeli öğrenciler de Türk arkadaşlarına Türkçe teşekkür ederek onlara yardımlarından dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Doktor Korkusuna Oyuncak
Türk öğrencilerden gelen fazla oyuncaklar ise Mülteciler Toplum Merkezi binasındaki Sağlık Merkezine tedavi olmaya gelen çocuklara dağıtıldı. İlgiye muhtaç olan ve doktordan korkan çocuklar aldıkları oyuncaklarla mutlu oldular.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge