Türk Öğrenciler Suriyeli Çocuklara Oyuncak Dağıttı

Ümraniye Yukarı Dudullu 75. Yıl Ortaokulu ile gerçekleştirdiğimiz ortak çalışma ile Suriyeli çocuklara oyuncak dağıtımı gerçekleştirildi. Mülteciler Toplum Merkezimizi ziyaret eden Ümraniye Yukarı Dudullu 75. Yıl Ortaokulu öğrencileri yanlarında getirdikleri oyuncakları Suriyeli öğrencilere hediye ettiler.

Suriyeli Çocuklar Çok Sevindi
Türk ve Suriyeli çocukların birbirleri ile kaynaşması ve arkadaş olmaları amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Yukarı Dudullu 75. Yıl Ortaokulundan bir grup öğrenci, Mülteciler Eğitim Merkezinde eğitim gören Suriyeli arkadaşlarına hediye etmek için oyuncak aldılar. 50’ye yakın Suriyeli öğrenciye kendi elleri ile oyuncaklarını hediye eden Türk öğrenciler, uzun zamandır oyuncak görmemiş olan Suriyeli çocukların sevincine ortak oldular. Suriyeli öğrenciler de Türk arkadaşlarına Türkçe teşekkür ederek onlara yardımlarından dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Doktor Korkusuna Oyuncak
Türk öğrencilerden gelen fazla oyuncaklar ise Mülteciler Toplum Merkezi binasındaki Sağlık Merkezine tedavi olmaya gelen çocuklara dağıtıldı. İlgiye muhtaç olan ve doktordan korkan çocuklar aldıkları oyuncaklarla mutlu oldular.