Khalil, Protez Desteği ile Yeni Bir Hayata Adım Attı

Filistin’de geçirdiği bir araç kazası sonucunda ampute olan 34 yaşındaki Khalil, umutsuzluğa kapılmadan mücadele etmeye devam etti ve Türkiye’ye gelerek yeni bir başlangıç yapma fırsatını yakaladı.

Khalil, 2022 Ağustos ayında Mülteciler Derneği’ne ulaşarak protez desteği talep etti. Derneğimiz tarafından hızla yanıt verilen Khalil’in vücudunda hissettiği ağrılar ve fantom ağrısıyla başa çıkabilmek, protez sürecine hazırlanmak ve kaslarını güçlendirmek için fizik tedavi seansları ve Psikososyal Destek Hizmetleri’nden faydalanmaya başladı.

12 seanslık bir sürecin ardından, Ocak ayında protez ölçümleri alındı ve seanslara devam edildi. Mart ayında ise Khalil’e protezi teslim edildi. Artık Khalil, hiç yardım almadan yürüyebilir hale geldi ve günlük yaşam aktivitelerini tek başına gerçekleştirebilir duruma kavuştu.

Partnerimiz Limbfit ile beraber, Khalil gibi bireylere destek sağlamaktan ve onların yeni bir hayata adım atmalarını sağlamaktan gurur duyuyoruz. Protez desteği ile Khalil’in hayatında gerçekleşen bu dönüşüm, onun azmi ve dayanıklılığına bir örnektir.