Kamuoyuna Duyuru 27 Nisan 2022

Kamuoyuna Duyuru | 27 Nisan 2022

İBB Sözcüsü Murat Ongun’un sosyal medya hesabından yayınladığı metinde geçen Ş. D. isimli kişinin, 2021 yılından bu yana gönüllü olarak derneğimizde çalıştığı ifadesi kesinlikle gerçek dışıdır.

İlgili şahıs deneme amaçlı kısmi süreli görev yaptığı 23 günlük süre sonunda derneğimizin kurumsal yapısı ve değerlerine uygun olmadığı tespit edilerek gönderilmiştir.

Kurumumuz, tüm iş ve işlemlerinde Dernekler Kanunu’na bağlı Kamu Yararına Çalışan Dernekler statüsünde süreçlerini yürütmekte ve Sultanbeyli Belediyesi ile hukuki hiçbir bağı bulunmamaktadır.

Milli değerlere ve ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sarsılmaz biçimde bağlı olan tüzüğümüz ve misyonumuz gereği; İBB Sözcüsü tarafından yanlış bilgi ve ifadelerle hakkımızda oluşturulmaya çalışılan algıyı tümüyle reddediyoruz.

Mülteciler Derneği 2014 yılında savaşın yıkıcı etkisine maruz kalan mazlumları korumak ve onlara daha yaşanabilir bir dünya sunmak için çalışmalar yapmaktadır. Tüm dünyanın seyirci kaldığı savaşta, ülkemiz ihtiyaç sahiplerine umut olmuş, onların yaralarını sarmıştır. İnsani yardımda dünya birincisi olan bir milletin fertleri olarak tek gayemiz; mültecilerin topluma uyumlarını ve insanca yaşamalarını sağlamaktır. Ayrıca derneğimiz ortaya koyduğu projelerle bu alanda çalışma yürüten birçok kuruma örnek olmuştur.

Derneğimiz, teröre ve terör destekçilerine karşı devletimizin yürüttüğü tüm faaliyetleri desteklemektedir.

https://x.com/multecilerorgtr/status/1519669250524434434

Kamuoyuna saygıyla sunarız.