Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

İnşaat Kursu ÖğrencileriTAMEB’in desteği ile gerçekleştirdiğimiz meslek edindirme projesi kapsamında inşaat kursunun eğitimleri devam ediyor. 3. haftayı geride bırakan öğrencilerimiz teorik eğitimlerini tamamlayarak uygulamalı eğitimlere başladı.

İnşaat kursu öğrencilerine Mülteciler Derneği Toplum merkezindeki sınıflarda öncelikli olarak Temel İş Sağlığı ve İş Güvenliği eğitimleri verildi. Türkçe ve Arapça olarak hazırlanan dokümanlar kursiyerlere dağıtıldı. Türk hocaların verdiği derslerde Türkçe bilmeyenler için bir tercüman görevlendirildi. Kursiyerlerimiz kendilerine sağlanan malzemelerle eğitim çalışmalarına devam ediyor.

Yüksek yerde çalışma pratiği yapmak için kursiyerlerimiz eğitmenleri ile birlikte Tuzla Orhanlı Sanayisine Skyworks Yüksekte Çalışma eğitimi alanına gitti. Burada teorik olarak gördükleri eğitimleri uzman kişiler eşliğinde uygulamalı olarak gerçekleştirme imkanı buldular. Oldukça keyifli geçen eğitimler önümüzdeki haftalarda da devam edecek. Kurs sonunda eğitime katılan kursiyerlerimize uluslararası geçerliliği olan inşaat sertifikası verilecek ve kendilerine iş bulunacak.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge