İnşaat Kursu Öğrencileri Yüksekte Çalışma Eğitimi Aldı

TAMEB’in desteği ile gerçekleştirdiğimiz meslek edindirme projesi kapsamında inşaat kursunun eğitimleri devam ediyor. 3. haftayı geride bırakan öğrencilerimiz teorik eğitimlerini tamamlayarak uygulamalı eğitimlere başladı.

İnşaat kursu öğrencilerine Mülteciler Derneği Toplum merkezindeki sınıflarda öncelikli olarak Temel İş Sağlığı ve İş Güvenliği eğitimleri verildi. Türkçe ve Arapça olarak hazırlanan dokümanlar kursiyerlere dağıtıldı. Türk hocaların verdiği derslerde Türkçe bilmeyenler için bir tercüman görevlendirildi. Kursiyerlerimiz kendilerine sağlanan malzemelerle eğitim çalışmalarına devam ediyor.

Yüksek yerde çalışma pratiği yapmak için kursiyerlerimiz eğitmenleri ile birlikte Tuzla Orhanlı Sanayisine Skyworks Yüksekte Çalışma eğitimi alanına gitti. Burada teorik olarak gördükleri eğitimleri uzman kişiler eşliğinde uygulamalı olarak gerçekleştirme imkanı buldular. Oldukça keyifli geçen eğitimler önümüzdeki haftalarda da devam edecek. Kurs sonunda eğitime katılan kursiyerlerimize uluslararası geçerliliği olan inşaat sertifikası verilecek ve kendilerine iş bulunacak.