Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Suriyeli ÇocuklarSuriyeli ve Türk anneler çocukları ile birlikte Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesinde “Doğada Sanat Var” etkinliğinde bir araya geldi. Oldukça geniş bir arazi üzerinde kurulu botanik bahçesinde doğa yürüyüşü yaparken bir taraftan da hep birlikte doğada atıl duran taş, yaprak, dal parçaları gibi maddeleri topladık ve bu maddeler yapacağımız etkinliğin malzemelerini oluşturdu.

Welthungerhilfe ve Sultanbeyli Belediyesinin destek verdiği bu çalışmada, anneler ve çocukları ikili ekipler oluşturarak kestikleri çerçeveler üzerine topladıkları malzemeleri istekleri doğrultusunda tasarladılar ve boyalarla renklendirdiler. Kısa bir yemek molasının ardından çocuklar, serbest oyun alanlarında keyifli oyunlar oynadı. Etkinliğin, anne ve çocuğun birlikte üretebilmeleri noktasında destekleyici olduğunu ve yapılan sanatsal aktivitenin rehabilitasyonu desteklediğini söyleyebiliriz. Ayrıca bu etkinlikle doğa farkındalığını kazandırmak da amaçlanmıştır. İlerleyen zamanda benzer doğa etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge