Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Çocuk Gülmek Gülen Çocuk Eğlence

Dış mekan aktivitelerinde hedeflerimizden biri katılımcıların birbirleri ve çevresi ile olan etkileşimlerini güçlendirilerek sosyal yaşantılarını ve uyumlarını desteklemektir. İncekum Macera Parkı gezisinde çocukların doğa ile iç içe oyunlar oynaması sağlanmıştır. Doğa’da ekip olarak oyunlar oynamak, birliktelik ruhu, çocukların kaynaşmasına doğrudan olumlu etkide bulunmuştur.

Gezide Mülteciler Derneği’nde çalışan psikolojik danışmanlar kolaylaştırıcı olarak görev almışlardır. Çalışmada öncelikle macera parkı alanında zaman geçiren çocuklar, etkinliğin ilerleyen saatlerinde ilgili öğretmenler ile gruplar halinde sokak oyunları oynama imkanı buldular. Etkinliğin son aşamasında ise çocukların bireysel oyunlarına izin verilmiş ve çalışma sonlandırılmıştır. Sosyal uyum faaliyetleri GIZ desteği ile gerçekleştirilmektedir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge