Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Rehabilitasyon Merkezi Tedavi

Talha Al-Muhammed 42 yaşında. Bir yıl öncesine kadar kendi başına yürüyebiliyor, ellerini ve kollarını kullanabiliyordu. Savaş nedeniyle kaybettiği aile bireylerinin üzüntüsü felç geçirmesine neden oldu. Yürüme yetisi azaldı, sol kolunu kullanamamaya başladı ve yatalak oldu. Suriye’de tedavisi mümkün olmadığından dolayı Sultanbeyli’de yaşayan akrabaları ona Mülteciler Derneği’nden bahsetti. Talha tedavi umuduyla resmi makamlardan izin alıp bize ulaştı.

2 aydır Relief International tarafından desteklenen Fiziksel Rehabilitasyon Merkezimize gelmeye devam eden Talha Al-Muhammed, yoğun seansların ardından ellerini ve kollarını kısmen de olsa kullanmaya başladı. Üç ayaklı bastonla yürüyebiliyor. Küçük kızı babasının tekrar eskisi gibi yürüyebilecek olmasından dolayı çok mutlu. Fizyoterapistlerimiz Talha Al-Muhammed eski haline dönene kadar tedaviye devam edecekler. Talha tedavisi tamamlanınca Suriye’ye geri dönecek.

Fon Amerika Birleşik Devletleri Hükumeti tarafından sağlanmaktadır.
BPRM and Relief Logo

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge