Eğitmek için Güçlendirin! #empowertoeducate

Eğitim bir çocuğun özel yeteneklerinin farkına varması için yardım etmektir. Bir çocuk için umuttur eğitim! Erken çocukluk eğitimi ise toplumun iyileştirilmesinin önemli bir unsurudur. Mülteciler Derneği olarak, Türkiye’deki Mülteci Çocukların Okul Öncesi Eğitiminin Desteklenmesi ile ilgili olarak bir farkındalık çalışması gerçekleştirdik.

Refugee Girls Worldwide (Dünya Mülteci Kız Çocukları Vakfı)
Öncelikle okul öncesi eğitim çalışmalarına ilişkin olarak hazırladığımız sergi alanını gezip kokteyl alanında zaman geçiren konuklarımız programın gerçekleştirileceği salona geçtiler. Mülteciler Derneği sanat topluluklarının ayrı ayrı gösteriler sunduğu programa Refugee Girls Worldwide (Dünya Mülteci Kız Çocukları Vakfı), IDRF (International Development and Relief Fund) gibi uluslararası kuruluşların yanı sıra Sultanbeyli Belediyesi Başkan Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okul müdürleri ve Mülteciler Derneği yararlanıcıları da katılım gösterdi.

Mülteciler Derneği olarak aydınlık yarınlar için payımıza düşeni yapmaya çalışıyoruz çünkü biz bu topraklarda sevginin ve iyiliğin hakim olacağına inanıyoruz.
#empowertoeducate

Sosyal Uyum Çalışmaları kapsamındaki farkındalık etkinlikleri GIZ desteği ile gerçekleştirilmektedir.