Göç ve Mülteci Konulu Resim ve Kompozisyon Yarışması

Göçve Mülteci Konulu Resim Yarışması

Mülteciler Derneği Çocuk ve Gençlik Merkezi olarak ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik “Göç ve Mülteci” konulu resim çizme ve kompozisyon yazma yarışmamıza katılım başladı. Yarışmaya ilkokul öğrencileri resim çizerek, ortaokul öğrencileri ise kompozisyon yazarak katılabilecekler. Yarışma sonunda kendi bölümünde birinci olan öğrencilere hediyeler verilecek.

Katılımcıların yarışma için sunacakları çalışmalar özgün ve daha önce yayınlanmamış olmalıdır. Yaptığınız çalışmaları 0 553 809 58 11 telefon numarasına Whatsapp üzerinden gönderebilirsiniz. Adınızı-Soyadınızı Adresinizi ve sınıfınızı yazmayı unutmayınız.

Son Başvuru: 16 Ağustos 2020
Sonuçlar: 19 Ağustos 2020
Jüri: İskender Osmanoğlu (Türkçe öğretmeni), Kübra Karakuş (Türkçe öğretmeni)

Ödüller:
İlkokul Birincisi: Scooter
Ortaokul Birincisi: Bisiklet
Lise Birincisi: Bisiklet

Not: Ödüllerin teslimi Sultanbeyli’deki Çocuk ve Gençlik Merkezinde olacaktır. Kazanan kişiler hediyelerini buradan gelip alabilir ya da kargo ücretini karşılayacak şekilde talep ettikleri bir adrese gönderilmesini isteyebilirler.

Yarışma için Çalışma Gönderirken Dikkat Edilecekler:

  • Bir kişi yalnızca bir çalışma ile yarışmaya katılabilir. Birden fazla çalışma gönderen çocukların yalnızca ilk gönderdikleri çalışma değerlendirmeye alınacaktır.
  • Resimler için 35 x 50 cm beyaz resim kağıdı kullanılmalıdır.
  • Çizim tekniği serbesttir.
  • Resim yapılırken aşamalı olarak sürecin fotoğraflanması gerekirlidir.
  • Kompoziyon yazısı için konuya uygun bir başlık koyabilme, etkili bir başlangıç yapabilme, ana düşünceyi destekleyecek örnekler ve cümleler kullanabilme, anlaşılır bir anlatım düzeni oluşturabilme, doğru sözcükleri kullanabilme, paragraflar arası geçiş yapabilm, dil bilgisi kurallarını uygulama, noktalama işaretlerini doğru kullanma ve etkili bir sonuç yazabilme kriterlerine göre değerlendirme yapılacaktır.