Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Mülteciler Derneğinde Üreme Sağlığı ve Hakları seminerlerinin son bölümü olan “Gebelikten Korunma Yöntemleri” eğitim semineri gerçekleştirildi. Tanışma oyunu ile başlayan seminerde, kadınlar şimdiye kadar seminerlere katılımlarıyla ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştı. Seminerde, aile planlaması, gebelikten korunma yöntemleri, gebeliği önleyici yöntemlerin sağlık açısından etkileri, doğru bilinen yanlışlar, söylentiler-gerçekler, başvurulabilecek sağlık kuruluşları konularında bilgi aktarımı yapıldı.

Hijyen Kiti Hediye Edildi
Seminerde kadınlar kendi tecrübeleri ve çevrelerinden duydukları bilgiler hakkında sorular sordular. Katılımcı kadınlara seminer sonunda numune örneklerinden hazırlanan hijyen kitleri verildi. Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAP Vakfı) ve UNHCR’ın desteğiyle gerçekleştirilen eğitimler ileri ki dönemlerde devam etmesi planlanıyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge