Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Çocuklar Kidzania'da

Mülteciler Eğitim Merkezi, Kidzania eğlence merkezine gezi düzenledi. Yapılan bu aktivite ile çeşitli meslekleri yakından tanıma fırsatı bulan Sultanbeyli’de yaşayan Suriyeli ve Türkiyeli çocuklar, çikolata fabrikası, diş kliniği, akaryakıt istasyonu, müzik ve fotoğraf stüdyosu, teknoloji merkezi, moda evi, inşaat alanı gibi atölyelere katılarak hem eğlendiler hem de atölyelerden kazandıkları Kidzania oyuncak paralarını eğlence merkezinde diledikleri gibi harcama fırsatı yakaladılar.

Çocuklar İlgi Alanlarını Keşfetti
Atölyelerdeki farklı meslekleri gören çocuklar, kendi ilgi alanlarını keşfetmeye çalıştı ve kendilerine ve sevdiklerine hediyeler almayı da ihmal etmedi. Katıldıkları atölyelerde çocuklar, bu gezi kapsamında grup çalışmaları yaparak, birbirleriyle yakın iletişim kurdu ve aralarındaki sosyal uyum giderek pekişti. UNHCR’nin desteğiyle yapılan bu etkinlikler devam edecek.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge