Çocuklar ÇOGEM’de Matematik Öğreniyorlar

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Çocuk ve Gençlik Merkezi (ÇOGEM) projemizde çocuklar hafta sonu derslerine katılarak matematik öğreniyor. Şubat ayı itibarıyla başlayan derslere katılan çocuklar farklı dillerde olsa da matematiğin evrensel bir dil olması nedeniyle kolaylıkla kaynaşma sağladı.

Matematik derslerine başlamadan önce tüm çocuklar için seviye belirleme sınavı gerçekleştirdik. Sınav sonuçlarına göre öğrencilerimizin hangi konularda eksiklikleri olduğu tespit edip bu konulara yönelik çalışma programları hazırladık. Her hafta planlamış olduğumuz ders konularını uygulamalı olarak öğrencilerimize sunuyor, gruplar halinde öğrenerek zihinlerinde yeni bir kapı açıyoruz.

Amacımız rakamların sırlı galaksisinde her öğrenciye kendisine ait bir dünya kurdurup, o dünyadaki basamakları adım adım aşmasını sağlamaktır.

“İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Çocuk ve Gençlik Merkezi Projesi kapsamında hazırlanan bu yayının içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı veya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Mülteciler Derneğine aittir.”