Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Botanik Bahçe Gezisi

Zübeyde Hanım İlkokulu öğrencileri ile gerçekleştirdiğimiz botanik bahçesi atölyeleri devam ediyor. Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nde gerçekleşen atölyeler serisinin beşincisini gerçekleştirdik. Türk ve Suriyeli çocukların uyumlarına katkı sağlamak için gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikler ile sosyal uyuma katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

Diğer atölyeler gibi bu atölye de tanışma oyunları ile başlıyor ve bununla amaçlanan çocukların arasındaki ilişkileri daha çok güçlendirmek. Çocuklar hem birlikte eğlenceli vakit geçiriyorlar hem de birbirini daha yakından tanıma fırsatı buluyorlar. Tanışma oyunlarının ardından çocuklar bazı yapraklar hakkında bilgiler aldı. Bir önceki atölyede çizmiş oldukları yaprak resimlerini bu atölyede boyayan çocuklar daha sonra bu resimleri beyaz tişörtlere bastılar. Atölyeler yine aynı grup ile devam edecek.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge