Arapça Öğreten Android ve iOS Uygulamalar

Hem alfabedeki harfler hem de rakamlar olarak kendi dilimizden farklı bir yapısı olan Arapçayı aşağıda sıraladığımız uygulamalardan öğrenebilmeniz mümkün. Uygulamalarda öğretilen Arapça ile sokakta kullanılan Arapça farklı olsa da vakit buldukça derslere devam etmeniz temel bir seviye kazanmanız açısından size fayda sağlayacaktır.

Memrise
Akıllı telefonların uygulama mağazalarının en çok indirilen dil öğrenme uygulamalarının başında gelen
Memrise Türkçe bilenler için Arapça dersleri vermekte. Öğrenmek istediğiniz dili oyun oynuyor gibi öğreten uygulamaya hem akıllı telefonunuzdan hem de bilgisayarınızdan ulaşabiliyorsunuz.

Android için Memrise
iPhone için Memrise

Quizlet
Quizlet uygulaması diğer uygulamalardan farklı olarak görselleri ve sesleri daha çok kullanıyor. Mesela size “otomobil” kelimesinin Arapça karşılığını öğretmek için hem bir otomobil fotoğrafı kullanıyor hem de sesli olarak telaffuz ediyor. Bu biçimdeki bir metot ile kelimeler daha iyi hafızanıza giriyor.

Android için Quizlet
iPhone için Quizlet

Dil Öğrenme Kılavuzu
Telefonunuzun uygulama mağazasında Dil Öğrenme Kılavuzu ismiyle bulabileceğiniz uygulama basit bir kullanıma sahip. İnternetiniz olmadan da Arapça çalışabileceğiniz uygulamada bir dile ait sık kullanılan 800’den fazla ifade bulunuyor.

Android için Dil Öğrenme Kılavuzu
iPhone için Dil Öğrenme Kılavuzu

busuu
Yabancı dil öğreten uygulamaların neredeyse tamamında hem yazma hem konuşma özellikleri bulunuyor. Yani yabancı dili size sadece yazarak öğretmiyor. Bazı derslerde yabancı ifadeleri telaffuz etmenizi istiyor. İşte bu uygulamaların biri de busuu.

Android için busuu
iPhone için busuu