Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

vakıf ziyareti

20 Kasım 2018 Salı günü, Anadolu Platformu çatısı altında bulunan, Bülbülzade Vakfı ( Gaziantep ) ve AKADDER ( Anadolu Kadın ve Aile Derneği ) Mülteciler Derneği Toplum Merkezi, Mülteciler Eğitim Merkezi Binası ve Kadın Dayanışma Merkezi’ni ziyaret ettiler.

Olumsuzluklar İçinde Açan Çiçekler
Yapılan çalışmalarımızda ortak noktaları yakaladığımız ve Göç Uygulamalarıyla Sosyal Uyum noktasında birlikte geliştirebileceğimiz yöntemlerin tespit edildiği ziyarette Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay ALDEMİR’in: “Bir sürü olumsuzluklar içinde açan çiçekler gibisiniz” yorumunda bulunması bizleri oldukça motive etti.

Yerel Halk ve Mültecilerin Sosyal Uyumu Başarısı
Gaziantep’te yerel halk ve mültecilerin sosyal uyumu adına pek çok başarılara imza atan Anadolu Platformu, Akadder ve Bülbülzade Vakfı temsilcileri özellikle Sosyal Uyum Departmanı ve Kadın Dayanışma Merkezi ile ilgili işbirliği içinde olunması gerekliliğinin altını çizdi. Gaziantep’te yapılan uygulamaların yerinde gözlemlenmesi adına davette bulundular.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge