Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

hayvan barınağını ziyaret eden çocuklar

Üsküdar’da bulunan Hekimbaşı Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne mamalarımızı yanımıza alarak hayvanları ziyarete gittik. Türkiyeli ve mülteci çocuklarla birlikte yaptığımız bu ziyarette ilk önce, barınak görevlilerinin eşliğinde barınaklarda bulunan kedi ve köpekleri gördük.

Çocukların yaralı ve hasta olan hayvanları fark etmesi üzerine, bu hayvanların barınakta bakım ve tedavi gördüğü açıklanmış, bu doğrultuda da çocuklara, hayvanların birer canlı olarak yaşam hakları olduğu ve bu haklarına saygı duyulması gerektiği anlatılmıştır. Böylelikle, çocukların hayvanları korumaya yönelik bilinçlenmelerini, sevgilerini ve isteklerini artırmak amaçlanmıştır.

Hayvanlara Yönelik Şiddete Karşı Onları Sevmeyi Öğrendik
Merkezin içerisinde yer alan bölümde, hayvanların ameliyat edildiği ortam gezilerek çocuklar, hayvanların tedavi edildiği koşulları barınak görevlilerinin eşliğinde öğrenmişlerdir. Son olarak, çocuklar yavru kedi ve köpekleri sevmiş, onlarla temas kurmuştur. Bu etkinlik, barınaklarda ne gibi hizmetlerin verildiğinin, barınakların neden var olduğunun, hayvanların da insanlar gibi yeme-içme, barınma ve sevgi ihtiyacının anlaşılmasının ve hayvanların yaşam hakkını savunmanın önemini ortaya koymuştur.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge