Yumak Yumak İyilik Örgü Kulübünden Mülteciler Anaokulu Ziyareti

Enka Lisesi 10. sınıf öğrencisi Burak Dönbekci’nin Koruncuk (Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı) Bolluca Çocuk Evleri Sitesi’nde yaşayan çocuklarla birlikte kurduğu Yumak Yumak İyilik Örgü Kulübü, Mülteciler Derneği Anaokulu’nu ziyaret etti. Örgü Kulübü üyesi çocuklar ziyaretleri sırasında Mülteciler Derneği yöneticileri Fatih Gökyıldız ve Medine Pulat’tan Mülteci Eğitim Merkezi Anaokulu’nda öğrenim gören mülteci çocuklar ve derneğin faaliyetleri hakkında bilgi aldılar.

Ördükleri Giysileri Hediye Ettiler
Çocuklar ziyaretleri sırasında kendi elleriyle ördükleri bere ve boyunlukları mülteci kardeşlerine hediye etme fırsatı da buldular. Bolluca Çocuk Evleri Sitesi El Sanatları öğretmeni Nur Seviç, örgü örmenin çocukların motor becerilerini geliştirmenin yanı sıra odaklanmalarına yardımcı olduğunu ve örgü örerken yapılan ritmik ve rahatlatıcı hareketlerin zihinsel ve bedensel rahatlama sağladığını belirtti. Kulübün kurucusu ve lideri olan Burak Dönbekci, kulübe katılan çocuklarla ördükleri giysi ve eşyaları paylaşarak aynı zamanda bir sosyal sorumluluk etkinliği gerçekleştirme imkânı da bulduklarını aktardı.

Dayanışma ve Yardımlaşmanın Güzel Bir Örneği
Geçen sene huzurevinde yaşayan yaşlıları ziyaret ederek ördükleri diz battaniyelerini ve şalları kendilerine armağan eden ve onlarla keyifli bir gün geçiren Yumak Yumak İyilik Örgü Kulübü, bugünkü ziyaretlerinde mülteci çocuklar ile neşeli bir gün geçirdi ve dayanışma ve yardımlaşmanın güzel bir örneğini sergiledi.