Yeni Tatlar Atölyesi Devam Ediyor!

Sosyal Uyum Çalışmaları kapsamında yerel halktan ve mülteci kadınlardan oluşan bir grup, kültürler arası iletişimi mümkün kılmak amacıyla Yeni Tatlar Atölyesi’ne davet edildi. Anadolu ve Suriye mutfağına özgü yeni tatlar, kadınların birlikteliklerini destekleme noktasında birleştirici güç olmayı hedefledi.

Farklı Kültürlerin Zenginliğinde Yeni Tatlar
Mülteciler Derneği’nin ev sahipliğinde, yerel halktan ve mülteci kadınlarla farklı kültürlerin zenginliği anlayışı temelinde mutfak atölyesinin altıncı haftası tamamlandı. Kadın kadına üretimi ve paylaşımı destekleyen çalışmalarla ilerleyen süreçte kadınlar, Anadolu ve Suriye kültürüne özgü yeni tatlarla atölyede bir araya gelmeye devam etmeyi amaçlıyor.

Kadın Emeği ve Dayanışma Hali Desteklenmeli
Kadınlar arası paylaşımın ve birlikte yaşamın desteklenmesine katkı sağlamayı amaçlayan Yeni Tatlar Atölye Çalışması, altıncı haftasını geride bıraktı. Atölyede yemek hazırlayan kadınlar, sohbet eşliğinde farklı kültürlerin konuşulması ve değerlendirilmesi fırsatını elde etti. İlerleyen zamanlarda beraber yapılan üretim sürecinin kadınlar için maddi bir kazanca dönüşmesi amaçlanıyor.

GIZ desteği ile yürütülen sosyal uyum çalışmaları farklı içeriklerle devam edecektir.