Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Grassroots Çocuk Futbolu

Çocukları farklı uygulamalar ile desteklenmiş bir şekilde futbol ile buluşturan “Futbol Kardeşliği” programı Sultanbeyli’de bulunan Gölet İlkokulu’nda okumakta olan Türk ve Suriyeli öğrencilerin ortak katılımıyla birlikte gerçekleştirilmektedir. Yaklaşık elli öğrenciden oluşan bu grup haftada bir saat olmak üzere sekiz hafta boyunca sürmesi planlanan etkinliklere beraber katılmaktadır. Çocuklar Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde öğrenci olan kolaylaştırıcılar eşliğinde farklı uygulamalardan oluşan istasyon çalışmalarına katılmaktadır.

Program Neyi Amaçlıyor?
Türk ve Suriyeli çocukların katılacağı sekiz haftalık Grassroots Çocuk Futbolu uygulaması Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından yürütülmektedir. UEFA ve FIFA’nın başlattığı ve desteklediği bir program olan Grassroots Çocuk Futbol Etkinliği 6-12 yaş arasındaki çocukları dil, din, ırk ve cinsiyet gözetmeksizin futbol aracılığı ile buluşturmaktadır. Herkesin spor yapmasına da olanak sağlayan bu tip uygulamaların devamında elde edilen kazanımlar ile hem toplumun spor kültürüne hem de Türkiye vatandaşı olan çocuklarla mülteci çocukların uyumu konusuna katkı sağlanması hedeflenmektedir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge