Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Orienteeing Oyununu

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nde Zübeyde Hanım İlkokulu’nda okumakta olan Türk ve Suriyeli yirmi kişilik bir grup öğrenci grubunun katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikler serisinin on birincisi gerçekleştirildi. Bu etkinlikte havaların ısınmasıyla birlikte bahçede daha çok vakit geçirmeye başlayan çocuklar harita yardımı ile yön bulmaya yönelik bir içeriği olan “orienteering” oyununu oynadılar. Oyunda her grup ipuçlarını takip ederek kendileri için saklanmış olan fotoğraflara ulaştı. Gruplar buldukları tüm fotoğrafları birleştirdiklerinde Botanik Bahçesi’nin fotoğrafını ortaya çıkarabildiler.

Sığla Ağacım Yeşeriyor Programı
Zübeyde Hanım İlkokulu’nda okuyan Suriyeli ve Türk öğrenciler ile gerçekleştirilen etkinliklerde çocukların arasında kurdukları iletişime katkı sağlamak ve doğa ile ilgili farkındalık oluşturmak amaçlanmaktadır. Farklı içerikler ile yapılandırılmış etkinliklerde çocukların grup içi uyumlarını arttırmayı hedefleyen oyunlar oynatılmaktadır. Ayrıca çocuklar doğa ve bitki türleri ile ilgili bilgiler edinmektedirler. Çok büyük bir alan içerisinde konumlanan Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi içerisinde envaiçeşit bitki türü bulunmaktadır. Dolayısıyla çocuklar burada öğrendikleri bitki türlerini doğal ortamında da görebilme imkanını bulabilmektedir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge