Türkçe Öğrenen Mülteciler Sertifikalarını Aldı

2016 Ağustos ayından beri 450 mülteciye Türkçe öğreten Mülteciler Derneği Türkçe Eğitim Merkezi 25 Ekim 2017 tarihinde yapılan törenle 120 kursiyere daha Türkçe dil sertifikası verdi. A1 seviyesini tamamlayan 70 kişi ile ve A2 seviyesini tamamlayan 50 kişi Türkçe şiirlerin ve şarkıların seslendirildiği gecede sertifikalarını aldı. Sertifika programına Sultanbeyli Halk Eğitim Merkezi müdürü Celal Gündoğdu, Mülteciler Derneği Genel Koordinatörü Halil İbrahim Akıncı, dernek çalışanlarımız, sertifika alan öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören İstiklal Marşı ile Başladı
Türkçe Eğitimi Sertifika Töreni Mutasim Kibbani’nin İstiklal Marşının 10 kıtasını ezbere okuması ile başladı. Oldukça duygulu anlara sahne olan programda Türkçe şiirler, şarkılar ve mektup okumaları seslendirildi. Sultanbeyli Kardeşlik Korosunun verdiği konserle devam eden programda Türkçe öğrenen öğrencilerimize sertifikalarını Sultanbeyli Halk Eğitim Merkezi müdürü Celal Gündoğdu ile Türkçe Öğretim Merkezi Koordinatörü Yusuf Ergünöz, Türkçe eğitmenlerimiz Meliha İleri, Hanife Mihriban Şatır, Ayşegül Söztut ve Ahmet İnce taktim etti.

Mülteciler Derneği olarak bu güzel programın hazırlanmasında emeği geçen başta eğitmenlerimiz olmak üzere tüm ekip arkadaşlarımıza, bizleri yalnız bırakmayan Mülteciler Derneği gönüllülerimize, kurslarımıza katılan öğrencilerimize ve geceye katılan ailelerine çok teşekkür ederiz.