Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

ABD Göçmenlik Bürosu Yetkilileri

Amerika Birleşik Devletleri Nüfus, Mülteciler ve Göçmenlik Bürosu Departmanı 20 Ekim Cuma günü Mülteciler Derneği’ni ziyaret etti. İlk kez dernekte bulunacak katılımcılar derneğin yapısı, aktiviteleri, hizmet ettikleri yararlanıcılar ve konuşlandığı ilçe olan Sultanbeyli hakkında bilgi edinmeye çalıştılar.

Önemli İsimler Biraraya Geldi
BPRM Genel Sekreterlik Asistan Temsilcisi Mark Storella’nın öncülük ettiği ekipte Türkiye Program Sorumlusu Allison Listerman, İstanbul Mülteci Koordinatörü Jen Kelley gibi isimler yer aldı. Komiteye ayrıca Amerika merkezli Relief International eşlik etti ve kurum adına Ülke Direktörü Andrea Patterson, Program Direktörü Mustafa Karim ve Program Müdürü Omar Handawi katıldı.

Komite Sultanbeyli ve Derneğimiz Hakkında Bilgi Aldı
Ziyaretçi komite ilçe ve dernek hakkında bilgi aldıktan sonra, dernek ve proje yöneticileri ile tanışma toplantısı gerçekleştirdi ve fikir alışverişinde bulundu. Odak grup görüşmesi ile devam eden toplantıda, komite 2 aile ve toplamda 6 yetişkinin bulunduğu yararlanıcılar grubuna yaşam öyküleri, yaşadığı zorluklar, hedefleri ve Mülteciler Derneği’nin aktiviteleri hakkında sorular sordu. Verimli geçen görüşme serisi komitenin hem Türkiye’de yaşayan mülteciler ve sorunları, hem de derneğimizin genel yapısıyla alakalı bilgi edinmesini sağladı.

Fizik Tedavi Hizmetleri Devam Edecek
Mülteciler Derneği gelecek ay itibarıyla BPRM’in desteği ve Relief International’ın ortaklığı ile fizik tedavi ve psikososyal hizmetlerine devam edecek ve aktivitelerini yoğunlaştırıcaktır.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge