ABD Nüfus Mülteciler ve Göçmenlik Bürosu Derneğimizi Ziyaret Etti

Önemli İsimler Biraraya Geldi
BPRM Genel Sekreterlik Asistan Temsilcisi Mark Storella’nın öncülük ettiği ekipte Türkiye Program Sorumlusu Allison Listerman, İstanbul Mülteci Koordinatörü Jen Kelley gibi isimler yer aldı. Komiteye ayrıca Amerika merkezli Relief International eşlik etti ve kurum adına Ülke Direktörü Andrea Patterson, Program Direktörü Mustafa Karim ve Program Müdürü Omar Handawi katıldı.

Komite Sultanbeyli ve Derneğimiz Hakkında Bilgi Aldı
Ziyaretçi komite ilçe ve dernek hakkında bilgi aldıktan sonra, dernek ve proje yöneticileri ile tanışma toplantısı gerçekleştirdi ve fikir alışverişinde bulundu. Odak grup görüşmesi ile devam eden toplantıda, komite 2 aile ve toplamda 6 yetişkinin bulunduğu yararlanıcılar grubuna yaşam öyküleri, yaşadığı zorluklar, hedefleri ve Mülteciler Derneği’nin aktiviteleri hakkında sorular sordu. Verimli geçen görüşme serisi komitenin hem Türkiye’de yaşayan mülteciler ve sorunları, hem de derneğimizin genel yapısıyla alakalı bilgi edinmesini sağladı.

Fizik Tedavi Hizmetleri Devam Edecek
Mülteciler Derneği gelecek ay itibarıyla BPRM’in desteği ve Relief International’ın ortaklığı ile fizik tedavi ve psikososyal hizmetlerine devam edecek ve aktivitelerini yoğunlaştırıcaktır.