Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Suriyelilerle Vialand GezisiMülteciler Derneği olarak Türk ve Suriyeli çocukların katılımı ile Vialand gezisi gerçekleştirdik. Welthungerhilfe’nin desteği ile Sultanbeyli Özel Mesleki Eğitim Merkezi’nde eğitim gören 14-18 yaş arası 8 Türk çocuk ve 5 Suriyeli çocuk 15 Nisan 2017 tarihinde Vialand’a gittik.

Servis aracımızla Vialan’a ulaşan çocuklarımız gün boyunca doyasıya eğlendi. Tema Park’taki oyuncak seçimlerine çocuklarımızın yaş ve hassasiyetleri dikkate alınarak karar verildi. Özel eğitim öğretmenlerinin de dahil olduğu etkinlikte çocuklar, önyargısız bir biçimde keyifli zaman geçirdiler.

Bu etkinlikteki amacımız iki dezavantajlı grubun sosyal uyumunda gelişme kaydetmek ve toplumda farkındalık kazandırmaktı. Alanda çocuklara dışarıdan fazla müdahalede bulunulmadan, uyumun kendiliğinden gerçekleşmiş olması da dikkat çekici bir durum olarak karşımıza çıktı.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge