Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

İlahi Koro Çalışmalarıİlk dersini 11 Nisan 2017 tarihinde yapan ilahi koromuz derslerine devam ediyor. Grup Kıyam’ın üyelerinden Yasir Gökçe’nin eğitmenliğini yaptığı ve Yıldırım Beyazit Orta Okulu’nda öğrenim görmekte olan yirmi Suriyeli çocukla oluşturduğumuz ilahi korosu 2. hafta dersini de tamamladı.

Gitar eşliğinde “Bir Avuçtuk Biz” ilahisini çalışan çocuklar enstrümana heyecanlı ve mutlu gözlerle eşlik etti. Söylenen Türkçe ilahiler çocukların Türkçe bilgisine katkı sağlarken, grup halinde çalışan çocuklar için koro çalışması, grup disiplini, birbirlerini dinleme ve grup arkadaşına saygı duyma bilincini aşıladı.

Welthungerhilfe’nin desteği ile gerçekleştirilen dersler sayesinde hayatlarında ilk defa gitara dokunan, canlı olarak gitar sesi dinleyen ve gitar eşliğinde ilahi söyleyen çocukların yaşamında müziğin önemini artırmak ve müziğin kaynaştırıcı yönünden faydalanmak amaçlanmaktadır.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge