Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

sağlık semineri

Mülteciler Derneği içerisinde 12 Ekim tarihinde kişisel bakım, sağlık ve hijyen temalı seminer verildi. 15-50 yaş aralığında kadın ve erkek mülteci katılımcıların birlikte yer aldığı bu seminer, 2 No’lu Göçmen Sağlığı Merkezi’nde çalışan ve Arapça bilen uzman bir doktor tarafından gerçekleştirildi. Seminer öncesinde kişisel temizliğe ilişkin soruların yer aldığı ilk testler katılımcılara uygulandı.

Katılımcılara Hijyen Kitleri Dağıtıldı
Kapsamlı bir içeriği olan programda, vücudun bölümleri tek tek tanıtıldıktan sonra kişisel temizliğin nasıl yapılacağına dair uygulamalı anlatım yapıldı. Genel vücut temizliğine, el-tırnak temizliğine, ağız ve diş sağlığının korunmasına ve sağlıklı beslenmeye ilişkin bilgi verildi. Aynı zamanda, yaşa göre değişebilen beslenme ve ağız-diş sağlığı konusunda ebeveynlerin sorumluluklarına da değinildi. Soru-cevap bölümünün ardından ilk başta uygulanan test, katılımcıların seminer içeriğine dair edindikleri bilgiyi ölçmek için tekrar uygulandı. Katılan kişilere şampuan, sabun, duş jeli, lif, tırnak makası, ped, diş fırçası-macunu, bit spreyi içerikli hijyen paketleri dağıtıldı.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge