TEMA Mülteciler Eğitim Merkezini Ziyaret Etti

Mülteciler Eğitim Merkezi’ne gelen 6-8 yaş grubu öğrencilerle TEMA ile olan iş birliğimiz üzerinden Mülteciler Derneği olarak etkinlik gerçekleştirdik.

Öğrencilere TEMA Tanıtıldı
İlk önce öğrencilere görseller eşliğinde TEMA tanıtıldı, ardından doğa ve çevre üzerine konuşuldu. Bir kolaylaştırıcı ve tercüman desteği ile gerçekleştirilen bu etkinlikte, ormanlarla ilgili bilgi verildi, çocuklara doğada karşılaştıkları bitki, ağaç ve böcek türleri soruldu. Hepimizin doğaya nasıl sahip çıkacağı, doğayı nasıl koruyacağımıza dair aktarımlar yapıldı. Ardından, çocuklarla tohum-filiz-ağaç oyunu canlandırılarak oynandı.

Tohuma Can Suyu Verildi
Oynanan oyunların ardından, çocukların her birine saksı verildi ve sırasıyla saksılarına toprak doldurup maydanoz tohumu ektiler. Çocukların oldukça ilgisini çeken bu kısımda, tohumlarına can suyu vermeleri ve bir bitkiyi yetiştirecek olmaları onları heyecanlandırdı. Böylelikle, çocuklara hem doğa sevgisi verebilmek için adım atıldı hem de çocuklar toprakla haşır neşir olarak “kirlenmenin” tadına vardılar. Bu etkinlik, Mülteciler Eğitim Merkezine gelen diğer çocuklar için yaş gruplarına göre devam edecektir.