TAMEB İnşaat Kursu Kursiyerleri için Sertifika Töreni

Mart 2017’den bu yana Mülteciler Derneğinde uygulanmakta olan TAMEB (Türk Alman Meslek Edindirme Programı) projesi sona erdi. Meslek edindirme programında inşaatçılık, Türkçe dil eğitimi, sosyal entegrasyon ve iş koçluğu dersleri verildi. 24 Nisan 2019 tarihinde mezun olan kursiyerler için Mülteciler Derneğinde sertifika töreni düzenlendi.

Tören Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı ve Mülteciler Derneği başkanı Zafer Söğütcü ile Sequa Türkiye Direktörü Aynur Kuytu’nun konuşmaları ile başladı. Projenin mültecilere ve Türk vatandaşlarına katkılarından bahsedildi ve böyle bir projenin sürekli olması temennilerinde bulunuldu. Dernek Başkanı Zafer Söğütcü proje sayesinde civar ilçelerden gelen katılımcıların kendilerini mutlu ettiğini ayrıca bu kursların kadınlar için de bir fırsat olduğunu söyledi. Sequa Türkiye Direktörü Aynur Kuytu da proje sayesinde katılımcıların mesleki yeterlilik kazandığını ve mesleki eğitim dallarının çeşitlenebileceğini dile getirdi.

Mezun olan Kursiyerlere Sertifika
Mesleki Yeterlilik Kurumundan belge almaya hak kazanan kursiyerlere Zafer Söğütcü, Aynur Kuytu, Alman ortak Vesbe BV-BBI temsilcisi Sabine Klasen ve eğitmenler tarafından sertifikaları takdim edildi. İnşaatçılık dersleri alan kursiyerler boyacılık ve ısı yalıtım alanlarında belgelerini almaya hak kazandı. Kadın kursiyerler boyacılık alanında belge alırken erkekler ise ısı yalıtım belgeleri aldı.