Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

İnşaat Kursu Sertifika

Mart 2017’den bu yana Mülteciler Derneğinde uygulanmakta olan TAMEB (Türk Alman Meslek Edindirme Programı) projesi sona erdi. Meslek edindirme programında inşaatçılık, Türkçe dil eğitimi, sosyal entegrasyon ve iş koçluğu dersleri verildi. 24 Nisan 2019 tarihinde mezun olan kursiyerler için Mülteciler Derneğinde sertifika töreni düzenlendi.

Tören Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı ve Mülteciler Derneği başkanı Zafer Söğütçü ile Sequa Türkiye Direktörü Aynur Kuytu’nun konuşmaları ile başladı. Projenin mültecilere ve Türk vatandaşlarına katkılarından bahsedildi ve böyle bir projenin sürekli olması temennilerinde bulunuldu. Dernek Başkanı Zafer Söğütçü proje sayesinde civar ilçelerden gelen katılımcıların kendilerini mutlu ettiğini ayrıca bu kursların kadınlar için de bir fırsat olduğunu söyledi. Sequa Türkiye Direktörü Aynur Kuytu da proje sayesinde katılımcıların mesleki yeterlilik kazandığını ve mesleki eğitim dallarının çeşitlenebileceğini dile getirdi.

Mezun olan Kursiyerlere Sertifika
Mesleki Yeterlilik Kurumundan belge almaya hak kazanan kursiyerlere Zafer Söğütçü, Aynur Kuytu, Alman ortak Vesbe BV-BBI temsilcisi Sabine Klasen ve eğitmenler tarafından sertifikaları takdim edildi. İnşaatçılık dersleri alan kursiyerler boyacılık ve ısı yalıtım alanlarında belgelerini almaya hak kazandı. Kadın kursiyerler boyacılık alanında belge alırken erkekler ise ısı yalıtım belgeleri aldı.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge