Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Mülteci Çocuk

Kurban bayramını Suriye’de geçirmek isteyen Suriyeli mülteciler için Gaziantep, Hatay ve Kilis illerinde bulunan sınır kapıları 1 Ağustos 2018 tarihinden itibaren açıldı. Suriye gitmek isteyenlerin öncelikli olarak bulundukları ildeki il Göç İdaresine her bir aile bireyi için ayrı ayrı izin başvurusunda bulunması gerekiyor.

Türkiye’den Çıkış
Geçici koruma kapsamında bulunan Suriyelilerin Türkiye’den Suriye’deki güvenli alanlara (Azez, Mare, Soran, Aktarin, Çobanbey, Afrin, Cerablus ve El Bab) çıkışları ve Türkiye’ye dönüşleri Göç İdaresinden alınan Yol izin belgesi ve geçici korunma kimlik kartı ile sağlanacaktır. Belgelerinden herhangi biri eksik olan kişiler sınır kapılarından Suriye’ye çıkış veya Türkiye’ye giriş yapamazlar. Türkiye’den Suriye’ye çıkışlar 1 Ağustos 2018 Çarşamba günü saat 09.00’da başlayıp 18 Ağustos 2018 Cumartesi günü saat 18.00’da sona erecektir. 15 Yaş altı çocuklar için aşı kartlarının yanında getirilmesi gerekmektedir.

Suriye’den Geri Dönüşler
Suriye’den Türkiye’ye giriş işlemleri 3 Eylül 2018 Pazartesi günü saat 9.00’da başlayıp 31 Aralık 2018 Pazartesi günü saat 18.00’da sona erecektir. Bu tarihlerin dışında sınır kapılarını kullanarak Suriye’den Türkiye’ye giriş yapamazsınız. Bayramlaşma İzni alan kişiler hangi sınır kapısından çıkış yapmışsa dönüşte de yine o sınır kapısından Türkiye’ye giriş yapması gerekmektedir.

Belgelerinizin Bir Kopyasını Alınız
Suriye’ye Bayramlaşma izni için giriş-çıkış işlemlerinizde olası bir probleme karşılık tüm belgelerinizin bir kopyasını yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyiniz. Giriş-Çıkış tarihlerine uyunuz. İzin verilen Giriş-Çıkış tarihleri dışında sınır kapılarından geçiş yapmanız mümkün olmayacaktır. İzin sürenizi aşmanız durumunda geçici kimliğiniz iptal olacak ve tekrar kimlik alamayacaksınız.

Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı Randevu
Kilis Öncüpınar sınır kapısından çıkacak olanlar suriyedebayramlasma.com internet sitesinden randevu alarak çıkış için izin talebinde bulunabilir. Diğer sınır kapıları için randevu sistemi yoktur.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge