Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

SEV Amerikan Koleji Anneler Günü

Sultanbeyli Zübeyde Hanım İlkokulu’nda okuyan Suriyeli çocuklar, SEV Amerikan Koleji Lisesi’nin daveti üzerine küçük bir ziyaret gerçekleştirdi. Okullarında gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Suriyeli çocukları okullarına davet eden öğrenciler, Suriye’de 21 Mart’ın Anneler Günü olması dolayısıyla çocuklara anneler gününe özel çalışmalar hazırladı. Hazırlanan atölye çalışmasında çocuklar anneleri için çeşitli tasarımlar yaptı. Kimisi çiçek ve kelebek yaparken kimisi de annesi için taç ve kolye tasarladı. Çocuklara çalışmaları boyunca projeyi yürüten öğrenciler de destek oldu. Öğrenciler ve çocuklar atölye çalışmasının ardından okul bahçesinde beraber oyunlar oynadı.

Öğrencilerle birlikte bolca eğlenerek çalışan çocuklar, anneleri için hediye yapmaktan dolayı oldukça heyecanlı ve mutluydular.

Alman İşbirliği Welthungerhilfe

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge