Sığla Ağacım Yeşeriyor Projesi Sona Erdi

Sosyal uyum çalışmaları kapsamında Ekim ayından bu yana, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi ve Zübeyde Hanım İlkokulu ile gerçekleştirdiğimiz Sığla Ağacım Yeşeriyor Projesi geçtiğimiz hafta eğlenceli bir kapanış etkinliği ile son buldu.

Suriyeli ve yerel halktan öğrenciler ve velileri ile bir araya geldiğimiz konferans salonunda öncelikle projenin haftalık eğitim içeriklerini hatırladık. Öğrenciler ilk hafta bir araya geldiklerinde oluşturdukları sosyal uyum kavram haritasını yeniden hazırladı ve ortaya çıkan yeni fikirler dikkat çekiciydi. Projenin 12 haftalık görsel ve videolarından oluşan filmi birlikte izlendikten sonra kısa bir botanik bahçesi gezisi yapıldı. Ekim-dikim alanına gelince eğitmenlerin de yardımı ile anne-çocuk birlikte saksılarda ufak bostan alanlarını oluşturdular. Proje dönemi boyunca çocuklar arasında gelişen diyalog böylece annelere de yansıdı. Eğitim dönemi ikramların sunulduğu müzikli kapanış partisi ile sona erdi.

Mülteciler Derneği olarak sosyal teması mümkün kılmak için gerçekleştirdiğimiz tematik uyum çalışmalarını yaygınlaştırmaya devam edeceğiz.