Sığla Ağacım Yeşeriyor Projesi Başladı!

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz Sığla Ağacım Yeşeriyor Projesi Zübeyde Hanım İlkokulunda eğitim gören 20 öğrencinin katılımı ile başladı.

Amaç Sosyal Hayata Katkı Sağlamak
Merkezine doğa ve botaniği alan projede sosyal gelişim, sanat ve spor olmak üzere dört ana başlık altında toplanan eğitimler, hedef grubun aralarındaki sosyokültürel paylaşımlarının artmasına yardımcı olmak, savaş mağduru çocukların yaşadıkları zorlukları atlatmaları sürecinde destek olmak ve sosyal hayata katılmalarına katkı sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.

Çocukların Kaynaşması Sağlandı
Botanik Bahçesi’ne ilk defa gelen çocuklar mesire alanında yemek yedikten sonra keşif bahçesi ve labirentte keyifli vakit geçirdiler. Sınıfa geçen çocuklar için eğitimin ilk haftasında eğitmenler tarafından tanışma etkinlikleri yapıldı. Farklı Ülkelerin Selamlaşmaları, Balonlu Tanışma, Bana Öykünü Anlat, Çembere İsim Verme Oyunları çocukların kaynaşmasını sağladı.

Ekim 2018’den Mayıs 2019’a kadar sürecek projenin sonunda çocuklara katılım belgesi verilecektir. Welthungerhilfe’nin desteği ile uyum etkinlikleri düzenlenmeye devam edilecektir.