Onu korumak için kollarımı uzattım. Ama artık hem annem yok hem de kollarım

“Her insan bir engelli adayıdır.” sözünü daha önce bir yerlerden duymuş ve üzerine pek düşünmeden okuyup geçmiş olabilirsiniz. 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen ve birçok uzman tarafından yüzyılın en yıkıcı depremleri olarak nitelendirilen depremler bu sözü bir çok insan için artık daha anlamlı kılıyor. 5 Şubat gecesinde sağlıklı bir şekilde yatağına yatıp uykuya dalan binlerce insan 6 Şubat sabahına yıkıntıların arasında kalmış bir engelli olarak gözlerini açtı.

Nesime, Kahramanmaraş depreminde annesini beton yığınlarından korumak için iki kolunu kaybeden bir depremzede. Deprem esnasında ona sarıldığını söylüyor. 1,5 gün boyunca annesi ile birlikte göçük altında kalan Nesime kurtarıldığında hem kollarının hem de annesinin artık olmadığını öğrendi.

Nesime hem fiziksel hem de psikolojik olarak yeni hayatına alışmakta zorlandığı gibi iki koluna birden yapılacak protezlerin maliyetlerini karşılamakta da zorlanıyor. “Parmaklarım hala varmış gibi hissediyorum. Eskisi gibi olmak ve kendi kendimi idare etmek istiyorum.” diyor ve protezleri için kendisine destek olacak hayırseverleri bekliyor.Kredi Kartı ile bağış yapmak için TIKLAYINIZ

Havale İle Bağış
Aşağıdaki IBAN numaralarını kullanarak banka hesabınızdan EFT ya da Havale yapabilirsiniz.

Hesap Adı:
Mülteciler ve Sığınmacılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
TR15 0021 0000 0001 6554 4000 14

Etiketler: