Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Mültecilere Yönelik Sosyal Uyum Faaliyetleri ÇalıştayıMültecilere Yönelik Sosyal Uyum Faaliyetleri ve Çalışma İzinleri Çalıştayı 13 Ekim 2016 tarihinde Marmara Belediyeler Birliği ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) iş birliği ile Hilton İstanbul Bosphorus Otel’de düzenlendi. Düzenlenen çalıştaya Mülteciler Derneğimizin temsilcileri ile birlikte çeşitli kurum ve kuruluşlardan 60’dan fazla kişi katıldı.

Çalıştayda mültecilik bağlamında gelir getirici faaliyetler stratejisi ve sosyal ve ekonomik destek hizmetleri konuları masaya yatırıldı. Müteciler Derneğimizin mültecilere yönelik eğitim, sağlık, istihdam ve barınma hizmetlerinden de bahsedildi. Katılımcılar, her yaş grubuna yönelik Türkçe dil eğitimi veren Mülteciler Derneği Eğitim Merkezi, Suriyeli doktorların çalıştığı Sağlık Merkezi hakkında da detaylı bilgi aldı.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge