Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Erken Yaşta Evlilik Semineri

Mülteciler Derneği Sultanbeyli Toplum Merkezinde erken yaşta evlilikle ilgili yasal farkındalık oluşturulması adına Uluslararası Mavi Hilal Vakfından (IBC) gelen bir avukat eşliğinde, kadın ve erkek katılımcılarımızın bir arada olduğu bir eğitim düzenlendi. Katılımcılara sorular sorularak interaktif bir şekilde yürütülen eğitimde ilk olarak “çocukluk” kavramına ve önemine değinildi ve ardından erken yaşta evliliklere dair temel düzeyde yasal bilgiler aktarıldı.

Erken Yaşta Evliliklerin Sebepleri
Katılımcılara göre erken yaşta evliliğin sebepleri sosyo-kültürel ve ekonomik temellere dayanıyor. 2 saat süren eğitimde evliliğin psikolojik, sosyolojik ve sağlıksal açıdan çocuğun gelişimini olumsuz yönde etkilediği belirtildi. Erken yaşta yapılan evlilikler sonucu oluşan suç ve cezalar konusunda uyarılar yapıldı. Mülteciler Derneği ile uygulama ortağı ve partner olan Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (UNHCR) desteği ile yapılan Erken yaşta evliliğin önlenebilmesi için ailelerle yapılan bu eğitim farkındalık oluşturabilmek açısından ciddi önem taşımaktadır.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge