Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı  Sultanbeyli Belediyesi Logo  Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo  BPRM Logo   Relief Logo   UNHCR Logo   United Work Logo  Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Mülteciler Derneği Gitar Atölyesi Öğrencimiz Startup Band'ta

Startup Band, Habitat Derneği ve UNHCR’ın birlikte hayata geçirdiği IMECE girişimcilik programı kapsamında Türk ve mülteci müzisyenlerin bir araya gelerek yeni bir grup oluşturarak, kendi şarkılarını bestelediği ve seyirci önünde canlı performans sergilediği müzik yarışması sona erdi.

Öğrencimiz Abdullah Şahrur’un Grubu Birinci Oldu
Farklı stillerin ve yeteneklerin ahengiyle ortaya çıkan özgün şarkılar, 11 Aralık 2017 Pazartesi gecesi canlı performansla sergilendi. Babylon’da düzenlenen yarışmaya Türkiye, Irak, Suriye, Afganistan, Ürdün ve İran’dan 50 müzisyen katıldı. Kendi şarkısını besteleyen 7 karma grup, performansları sergilerken, jüri tarafından yapılan değerlendirmeyle 3 gruba ödülleri verildi. Yarışmada birinciliği Mülteciler Derneği Gitar Atölyesi Öğrencisi Abdullah Şahrur’un grubu “Insijam Band”, ikinciliği “Birleşmiş Sesler”, üçüncülüğü ise “The Moment Band” elde etti. Yarışmanın birincisine 20 bin lira ve klip çekimi, ikincisine 15 bin lira, üçüncüsüne de 10 bin lira ödül verildi.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
golge